Představujeme Vám naší novou dětskou edici Svět

Jak si vybrat správný školní sešit

Zapisování poznámek při jednotlivých školních předmětech klade různé nároky na předtištěnou předlohu ve školních sešitech. Máme tedy na výběr z několika různých druhů školních sešitů. Pojďte se s námi podívat, jaké možnosti máme při jejich nákupu. Jaké mají školní sešity náplně, pro jaké poznámky se nejlépe hodí a jak vybrat ideální sešit pro daný předmět.

Číslování sešitů

Než sešity otevřeme, připomeneme, že školní sešity mají své speciální číslování. Znát správné číslo, vám může výrazně ulehčit výběr školního sešitu a zrychlit jeho nákup. Odhalení tajemství číslování školních sešitů jsme věnovali samostatný článek.
 

Vyberte si správný školní sešit

Otevřete si sešity

Při některých předmětech je typ sešitu pevně určen učitelem, při jiných máte možnost volby a záleží tedy na tom, který typ předlohy pro psaní vám lépe vyhovuje. Pojďme se tedy na náplně sešitů podívat podrobně. Otevřete si sešity...

 

Čisté sešity

Školní sešity s čistými listy jsou určené pro předměty při, kterých by jakákoliv předtištěná předloha překážela. Použijete je při předmětech, při kterých rýsujete, často kreslíte obrázky a nákresy a schémata, nebo řešíte složitější rovnice a vzorce. 
Doporučujeme pro: matematika, geometrie, přírodopis, biologie, chemie, fyzika, praktické činnosti

 

Linkované sešity

Linkované školní sešity

Linkované sešity to je léty prověřená klasika s předlohou, která je ideální pro psaní. K dostání jsou sešity s různým řádkováním. Sešity s linkami ve vzdálenosti 20 mm jsou vhodné pro žáky prvních tříd, kteří ještě nemají dostatečně vytrénovanou ruku pro psaní. Jak se školáci v psaní zdokonalují, zmenšuje se i vzdálenost linek (16 a 12 mm). Tradiční a nejčastější řádkování ve školních sešitech je 8 milimetrů. Linkované sešity se hodí především pro žáky prvního a druhého stupně základních škol.
Doporučujeme pro: psaní, český jazyk, literatura, cizí jazyky, dějepis, základy společenských věd

 

Čtverečkované sešity

Čtverečkované sešity mají mnoho zastánců i odpůrců. Jedni si pochvalují, že čtverečky umožňují výborné formátování (zarovnávání) psaného textu a poskytují oporu pro různá schémata a náčrtky. Ti druzí tyto výhody nepopírají, ale stěžují si na to, že čtverečky hodně namáhají oči při zapisování i čtení. V každém případě jsou čtverečkované sešity oblíbené a určitě to nebude jenom tím, že se na čtverečkované předloze výborně hrají piškvorky.
Doporučujeme pro: matematika, statistika, chemie, fyzika

¨

 

Tečkované sešity

Tečkované školní sešity

Tečkované školní sešity jsou novinkou na trhu. Tečkovaná lineatura poskytuje dostatečnou oporu při psaní a zároveň dává dostatek prostoru pro malování a velmi dobře poslouží i při tvorbě různých grafů. Tečkovaná předloha se podobá čtverečkům, je však mnohem šetrnější a příjemnější pro oči. Podle nás jsou tyto sešity ideální pro řadu předmětů na středních školách či pro vysokoškoláky. Hodit se však mohou i na druhém stupni základních škol.
Doporučujeme pro: matematika, statistika, literatura, chemie, fyzika, přírodopis, biologie, zeměpis, dějepis, praktické činnosti

 

Sešity určené pro výuku Hejného metodou

Školní sešity určené pro výuku matematiky Hejného metodou

V nabídce sešitů najdete také ty, které jsou určené pro výuku matematiky Hejného metodou. Jedná se o netradiční způsob výuky matematiky, kterou se dnes učí již více než ve 750 základních školách v České republice. Hejného metoda je založena na respektování 12 klíčových principů, které skládá do uceleného konceptu tak, aby dítě objevovalo matematiku samo a s radostí. Sešity pro výuku Hejného metodou vyrábíme ve dvou formátech - A4 pod označením 4410 a formát A5 s označením 5410. Sešity jsou 40ti listé, 30 listů sešitu je čtverečkovaných s rozměry čtverečků 10 x 10 mm. Dalších 10 listů je nepotištěných, čistých.

 

Notové sešity

Pro úplnost přehledu zbývá doplnit poslední typ sešitů, se kterými se můžete setkat. Notové sešity mají předtištěnou notovou osnovu a setkáme se s nimi při hudební výchově.

 

Zavřete školní sešity

Prolistovali jsme všechny školní sešity a představili jsme vám kopletní nabídku. Snad nám náš přehled pomůže při výběru toho správného nového školního sešitu, do kterého se vám bude dobře psát.

 

Vaše objednávka byla odeslána.

Byli jste úspěšně přihlášeni k odberu našeho newsletteru.

Vaše zpráva byla odeslána, budeme Vás kontaktovat co nejdříve.