VÝPRODEJ ! Sleva 75% na všechny kalendáře a diáře 2020. Platí do vyprodání zásob.

Co znamenají čísla na školních sešitech?

Sešit 544, sešit 440 a 5110.... pravděpodobně Vás čeká nákup některých z těchto školních sešitů. Mají ta čísla nějakou logiku? Ano, čísla na školních sešitech mají svojí jednoduchou logiku a my Vám v tomto článku pomůžeme orientovat se při nákupu sešitů do školy.

První číslice označuje velikost sešitu - A4, A5 nebo A6

Druhá číslice uvádí počet listů v sešitu - 10, 20, 40 nebo 60 listů

Třetí číslice vyjadřuje linkování, zda je sešit bez linek (čistý), linkovaný nebo čtverečkovaný a případně jak daleko linky od sebe jsou:

  • 0 - bez linek
  • 1 - linkovaný 20 mm
  • 2 - linkovaný 16 mm
  • 3 - linkovaný 12 mm
  • 4 - linkovaný 8 mm
  • 5 - čtverečkovaný

Školní sešity RETRO

Školní sešity z edice RETRO vyrábíme ve dvou formátech. Školní sešit č.544 o velikosti A5 a školní sešit č.444 o formátu A4. Sešity mají 40 linkovaných listů s papírem o gramáži 70g/m2 a pevnější obálku. Sešit je svázán šitou vazbou V1 a na hřbetu sešitu je nalepený černý, designový pásek. Na obálce je umístěn 4-řádkový štítek pro nadepsání Vašeho nového sešitu.

Školní sešity pro výuku Hejného metodou

Vyrábíme speciální školní sešity určené pro výuku matematiky Hejného metodou. Jedná se o netradiční způsob výuky matematiky. Touto metodou učí již více než 750 základních škol v ČR.

Hejného metoda je založena na respektování 12 klíčových principů, které skládá do uceleného konceptu tak, aby dítě objevovalo matematiku samo a s radostí. Sešity pro výuku Hejného metodou vyrábíme ve dvou formátech - A4 pod označením 4410 a formát A5 s označením 5410. Sešity jsou 40ti listé, 30 listů sešitu je čtverečkovaných s rozměry čtverečků 10 x 10 mm. Dalších 10 listů je nepotištěných, čistých.

Školní sešity s obálkou od české kreslířky Lucie Ernestové

Nové školní sešity s originální grafikou od české kreslířky Lucie Ernestové. Autorkou krásné edice poznámkových bloků Duhová Kočka.

Školní sešity Duhová Kočka jsou unikátní také obálkou, která má parciální lak. Ten vytváří s pomocí světla efektní obrazce a ilustrace na obálce doslova ožívá. Na přední obálce je klasický rámeček s třemi řádkami pro nadpis předmětu, jména, ročníku nebo tvojí třídy. Formát školních sešitů od Lucie Ernestové v edici Duhová kočka vyrábíme formátu A4 a A5 a v klasických lineaturách linka, čtvereček, čistý - bez linek.

Vaše objednávka byla odeslána.

Byli jste úspěšně přihlášeni k odberu našeho newsletteru.

Vaše zpráva byla odeslána, budeme Vás kontaktovat co nejdříve.