Představujeme Vám naší novou dětskou edici Svět

Jak správně napsat Ježíškovi. Tipy a rady, jak na to

Z posledních průzkumů amerických vědců vyplynulo, že dopis Ježíškovi může napsat každý. Jak to ale udělat, aby zrovna ten váš měl největší šanci na úspěch a vaše děti dostaly to, po čem touží? Než se s dětmi pustíte do psaní, tady máte pár jistých rad:

1. Dopis psaný na papír

Je to tak. I přes všechny ty internety je Ježíšek milovník ručně psaných a kreslených dopisů. S mailem u něj nepochodíte. A i když k němu vzhlížíme vzhůru, seznam dárků v cloudové aplikaci ho do kolen nepošle.

2. Dejte volnost fantazii

A fantazie má ráda papír. Takže zamkněte dětem tablety do šuplíku, vezměte papír, ořežte tužky a pastelky a hurá do psaní. Když to vaše ratolest ještě neumí, zoufat nemusí. Ne nadarmo se říká, že jeden obraz je víc než tisíc slov, tak ať jimi děti nešetří. Jsou za ně totiž plusové body. Další získají za pěkné oslovení. Přece jen děti píšou osobě, která už něco pamatuje a má ráda noblesu.

3. Co mohou děti chtít?

Mohou sepsat všechno, co je napadne. Ježíšek přece zvládne všechno, od toho je to Ježíšek, ne? Ale ruku na srdce, i děti by měly chápat, že Vánoce nejsou příležitost dostat všechno, co chtějí. A že i ony samy mohou svým chováním ovlivnit, co najdou pod stromečkem. Takže společně s dětmi zhodnoťte, co je v jeho silách, a teprve pak se do toho pusťte. Navíc Ježíšek toho má opravdu hodně, takže jistě ocení i pisatelovu soudnost.

4. Na co nezapomenout

Poděkování je samozřejmost, stejně tak seznam přání. Co Ježíškovi jistě udělá radost je, když děti myslí i na ostatní a ukáží, že nejsou sobci. Přání dárku i pro další ho potěší vždy. A pokud k tomu přidají slib, který míní dodržet, mají skoro vyhráno.

Tajný tip: Ježíšek má rád pořádek. Když uvidí, že někdo začal více kamarádit s vysavačem, jeho přání budou rychle stoupat na Ježíškově seznamu. I on má totiž seznam priorit k rychlému vyřízení.

5. Kam s ním

Máte hotovo, vše je napsáno a namalováno. Co dál? Zapomeňte na mail, nejnovější aplikace i sběrný box v nejbližším obchodním centru. Přání dejte hezky do obálky a šup s ním za okno. Pokud je větrný den, raději počkejte. Byla by škoda, kdyby vítr přání Ježíškovi vyfoukl před nosem. A kdo si chce být jistý, může dopis poslat přímo Ježíškově poště, která sídlí na Božím Daru (ano, je to nejvýše položená pošta u nás, tak to tam má Ježíšek prostě nejblíž) .

Tak a teď už víte, jak s dětmi napsat dopis Ježíškovi. Není to žádná věda a je to naštěstí mnohem příjemnější než vyplňovat daňové přiznání. A na rozdíl od berňáku Ježíšek jen dává a nic vám nevezme. Takže napsat mu dopis se prostě vyplatí.

TIP: Ať už bude seznam vašich přání dlouhý nebo krátký, u nás vždy najdete tu správnou velikost papíru. Vybírat si můžete ze všech našich edic a celé řady formátů i lineautur (ano, to je to, co je na papíře předtištěno - linky, tečky čtverečky…). A pro kreslení opravdu hezkých dárků jsou skvělou volbou skicáky ze Sluneční kolekce nebo edice LEONARDO.

Vaše objednávka byla odeslána.

Byli jste úspěšně přihlášeni k odberu našeho newsletteru.

Vaše zpráva byla odeslána, budeme Vás kontaktovat co nejdříve.