Představujeme Vám naší novou dětskou edici Svět

8 tipů, jak efektivně využít kapesní notýsek

V naší edici Zelenáč můžete najít trojici malých notesů, které jsme nazvali Passbook. Doslovný překlad slova passbook je vkladní knížka, dnes již nepoužívaný prvek k vedení osobních financí. My jsme ji pojali trochu jinak. Spíš než pro peníze jsme notesy vytvořili na nápady, které stojí za to uskutečnit a zároveň se staly vaším každodenním pomocníkem. Zaujali vás tyto notesy, ale nevíte co s nimi? Zde je osm tipů, jak takový zápisníček do kapsy naplno využít.

Mějte ho stále u sebe

Passbook Zelenáč - ideální notes do kapsy

Vytvořte si návyk zabalit si s sebou notes, ať jdete kamkoliv. Svou praktickou velikostí vám nebude překážet v batohu ani kabelce. Všechny tři notesy jsou svázány gumičkou, na kterou si můžete přidělat svou oblíbenou propisku.

 

Pište do něj

Představte si sebe jako reportéra a zapište si vše, co vás v určitý moment zaujme nebo napadne. Velmi často se stává, že nejlepší nápady bývají zapomenuty, protože nejsou zapsány. Kapesní notes pomůže rozšířit krátkodobou paměť, takže jsou všechny nápady pečlivě uchovány a připraveny, dokud na ně nepřijde řada.

 

Společník na nákupy

Mléko, mouka, salám, baterie, a tak dále. Díky tomu, že ho máte stále u sebe, se vám nemůže stát, že necháte nákupní seznam rozepsaný doma na stole.

 

Seznam úkolů

Výborně se kapesní blok hodí i na tzv. TO DO list. Takový osobní úkolníček, který obsahuje vše, co potřebujete udělat během dne, týdne či měsíce - dojít na poštu, zasadit květiny, zavolat na revizi kotle. Jakmile máte úkoly sepsány, mnohem lépe se vám bude organizovat jejich plnění a jako bonus si po dokončení úkolu dopřejte jeho škrtnutí. Z psychologického hlediska je totiž takové škrtnutí jako odměna a motivuje vás k plnění dalších povinností.

 

Když to potřebujete načrtnout

Passbook Zelenáč - bez linek, když potřebujete něco načrtnout

V situacích, kdy slova nestačí, přijde na pomoc mini náčrtník. Rychle si zaznamenáte rozměry nábytku, na který náhodou natrefíte. Názorně ukážete pozici nějakého předmětu nebo budovy nebo si prostě chcete zkrátit dlouhou chvíli črtáním. Stačí vytáhnout z kapsy notýsek a pustit se do toho!

 

Napište to nanečisto

Škrtání v blahopřání k narozeninám nebo svatbě nepůsobí hezky. Zkuste si nejdříve napsat své přání do notýsku, kde žádné opravy nevadí a pak jej přepište v konečné formě do blahopřání.

 

Chvilka poezie

Pro ty, kteří rádi básní. Verš za veršem se z vašeho kapesního notýsku může stát i sbírka básní.

 

Vtipné hlášky ze života

Kolikrát denně se zasmějete, když vaše dítě pronese životní moudro nebo váš kolega v práci opět srší žertem. Byla by škoda takovou zábavu zapomenout. Zapište si vše do zápisníčku, bavte své okolí nebo po letech zavzpomínejte. Všichni dobře víme, že smích nám prospívá.

 

Passbook Zelenáč zkrátka nenásilně pomáhá v jakékoliv situaci. Přidanou hodnotou této trojice je lineatura. V každém z nich najdete jinou. Jeden je klasicky linkovaný, takže jej můžete využít na poznámky. Ve druhém můžete črtat dle libosti, jelikož má čisté listy a poslední je tečkovaný. Ten se vám bude hodit především na více strukturované zápisky a jejich kreativní zpracování. Jednoduše si v něm vytvoříte tabulku nebo tečky propojíte do geometrických tvarů.

 

 

Vaše objednávka byla odeslána.

Byli jste úspěšně přihlášeni k odberu našeho newsletteru.

Vaše zpráva byla odeslána, budeme Vás kontaktovat co nejdříve.