Vazba

Jestliže potřebujete svázat autoatlas, kalendář, diář, zápisník, blok, manuál, katalog anebo máte jiné speciální přání, vždy pro Vaši zakázku vybereme optimální vazbu dle Vašeho přání.

Umíme přesně svázat i různě veliké listy a vlastně v podstatě vše, co lze perforovat. Jednotlivé druhy vazeb, které Vám nabízíme jsou:

Twin Wire

Dvojitá kroužková vazba Twin Wire

Dvojitá kroužková vazba Twin Wire

Dvojitá kroužková vazba TWIN WIRE je nejdokonalejší způsob použití spirály v knihařské vazbě. Umožňuje snadné otáčení listů až o 360° bez vzájemného posunutí stránek. Výrobek zůstává otevřený na zvolené stránce a samovolně se nezavírá. Samozřejmostí je snadné odtržení listu. Při použití u vazby nástěnných kalendářů je možné vložit do spirály jeden nebo dva háčky pro zavěšení. Spirálu je také možné rozdělit na několik částí.

Při použítí TWIN WIRE je několik způsobů zpracování hřbetu publikace. Skrytá spirála, spirála poloskrytá a spirála otevřená. Nabízíme také různé barvy spirály, včetně metalických.


Vinutá spirála - kov

Vinutá spirála kovová - autoatlas

Vinutá kovová spirála

Vinutá kovová spirála je základní druh knihařské vazby. Využívá se především u stolních kalendářů, ale také u manuálů, bloků a publikací. Spirála je na konci zahnutá, čímž je zajištěna proti vytočení. Umožňuje plošné rozevření publikace, aniž by se listy samovolně otáčely. Jedná se o nejlevnější způsob spirálové vazby.


Vinutá spirála - plast

Plastová vinutá spirála

Vinutá plastová spirála

Mezi hlavní výhody plastové spirály patří pevnost, která je dána kvalitou používaných plastů, dále je to tvarová paměť (po jakékoliv deformaci se vrátí zpět do svého původního tvaru) a v neposlední řadě její zdravotní nezávadnost. Stejně jako u drátěných vazeb nabízí také plastová spirála plošné rozevření publikace, aniž by se listy samovolně otáčely. Konce jsou zahnuté proti samovolnému vytočení.

Můžeme nabídnout pestrou barevnou škálu, čímž se otevírají široké možnosti jejího použití, například pro výrobky určené dětem. Komix o plastové spirále


Šitá vazba V1

Šitá vazba V1

Šitá vazba V1

Drátěná šitá vazba, známá např. ze školních sešitů, časopisů. Listy papíru jsou prošity drátěnými skobkami, které mohou tvořit očko, umožňující výrobek založit do pořadače.


Šitá vazba V3

Šitá vazba V3

Šitá vazba V3

Drátěná vazba vhodná zejména pro pevné a trvanlivé svázání. Blok papíru je ze strany prošit drátěnými skobkami různě tlustými, podle tloušťky, kterou vážeme. Přidaná obálka zakryje vazbu a vytvoří hřbet.


Lepená vazba

Lepená vazba

Lepená vazba

Hřbet výrobku se zalepí. Využívá se zejména při výrobě bloků, plánovacích map, podložek pod myš, atd. Rozlišujeme tři základní druhy s pevnou obálkou, s obálkou zavěšenou pro snadné odtrhávání listů a lepenou vazbu bez obálky.


BOBOClip

BOBOClip

BoboClip

Plastová vazba, kterou si sami kdykoliv otevřete, aniž byste k tomu potřebovali jakékoliv zařízení nebo stroj. Můžete měnit pořadí stránek nebo vyměnit za nové. Váš katalog, ceník, nebo informační brožura budou mít stále aktuální podobu. Boboclip je dostupný do formátu A4 a v bílé, černé a modré barvě. Tloušťka vázané složky může být 4,2 mm nebo 9 mm.


Papírová lišta

Papírová lišta

Papírová lišta

Papírová lišta pro nástěnné kalendáře tzv. laše. Lepenkový závěs s otvorem pro zavěšení. Lištu je možné doplnit reklamním přítiskem. Součástí kalendáře může být perforace pro odtrhávání listů.


Plastový hřeben

Plastový hřeben