Představujeme Vám naší novou dětskou edici Svět

Tiskneme laserem do papíru

S úžasem se koukám na malé plamínky, jak tančí v pravidelném rytmu a od nich stoupá lehký bílý kouř. Ten ohnivý tanec doprovází zvláštní pisklavý zvuk. Vidím, jak plamínky vytvářejí na povrchu obrazce a nakonec se objeví nápis ... Tiskneme laserem do papíru.

Laser vytvoří obrazec na deskách zápisníku

Scéna jako z pohádky, kdy poutník v lese potká tančící světýlka nebo jako z vědecko-fantastického filmu, kdy se na povrchu planety tvoří záhadné obrazce, doprovází tvorbu grafiky na našem novém zápisníku. Do tvrdých desek z přírodní lepenky se pomocí laseru vypaluje obrázek a text.

Výsledek je stejně hezký a elegantní jako jeho vznik. Obrazec je lehce vrytý do desek zápisníku. V místech, kde tančily plamínky, se odpálila vrchní vrstva materiálu a lepenka ztmavla. Při použití barevné či bílé papírové lepenky se ukáže její základní přírodní podoba.

 

Vytvořte si svůj vlastní

Ve chvíli, kdy jsem poprvé slyšel o tom, jak se dá s laserem a papírem pracovat a potom i viděl, jak vypadají zápisníky, diáře, skicáky a knihy s gravírovanými deskami, zatoužil jsem mít také svůj vlastní blok. Myslím, že Vy na tom budete podobně.

Vyplatí se dobře si vybrat a zpracovat grafické motivy a texty, které si necháte laserem zapsat do desek Vašeho nového bloku - a dokonce v našem eshopu zdarma! Tisknout laserem do papíru se dají loga, různé grafické motivy, perokresby a texty. Vše je potřeba dobře připravit, výsledek je potom ohromující. Můžete si vybrat z připravených vzorů či dodat vlastní grafiku a vytvořit výjimečný výrobek.

Vylaserovat lze takřka cokoliv. Jistá omezení však existují. Rastrové a barevné obrázky se laserem tisknout nedají. Podoba připravených podkladů pro laser, ačkoliv se data vytvářejí v počítači, se dá vzdáleně přirovnat k matrici pro linoryt.

 

Nevšední dárek i velké série

Pomocí laserové technologie může vzniknout skutečný unikát, který chcete mít pro sebe nebo ho někomu darovat na památku. Stejně dobře je možné ho použít u malých, a dokonce i u velkých zakázek. Ukažme si pro ilustraci pár příkladů: Dárkový zápisník pro děti k narozeninám. Skicáky pro žáky umělecké školy s logem školy a se jménem žáka či učitele. Firemní bloky s logem nebo grafikou projektu. Kniha s básněmi a ilustrací na obálce. Diář pro myslivecký spolek s obrázkem jelena a logem organizace na deskách. Takto by se dalo pokračovat dál a dál. Záleží jen na Vašem přání, potřebách a představivosti.

 

Speciality

Kromě tisku do desek bloků, zápisníků, diářů či skicáků se dá laser použít i v dalších případech. Ornament či text se dá zapsat třeba do pozvánky na papíru s vyšší gramáží nebo vypálit logo do krabičky s Vašimi výrobky.

Laser můžeme použít i na jiné materiály, než je papír. Co takhle dřevěné kuchyňské prkénko se jménem zaměstnanců, jako dárek při letní firemní oslavě, nebo jméno do střenky loveckého nože? Velmi hezky vypadají jmenovky na svatební stůl vyrobené z březové větve. Takové, a ještě mnohé další speciality se dají tvořit s pomocí laseru.

Až se příště rozzáří plamínky a začnou pravidelně tančit, může to být zrovna na Vašem novém zápisníku. Nechte se inspirovat v galerií našich výrobků ...

 

 

Vaše objednávka byla odeslána.

Byli jste úspěšně přihlášeni k odberu našeho newsletteru.

Vaše zpráva byla odeslána, budeme Vás kontaktovat co nejdříve.